5. septembra 2012

Keďže o hrozno nie je v tomto období núdza a máme ho takmer všetci, aspoň tí čo máme záhradky, tak prečo to nevyužiť?! Tento múčnik sa môže podávať napríklad ku čaju, alebo si ho môžme dať ne desiatu.Dobra prípravy je 20 minúť.
Doba pečenia: 70 minút

INGREDIENCIE:
2 šálky polohrubej múky
1 čajová lyžička prášku do pečiva
1/2 čajovej lyžičky soli
1/2 šálky nesoleného masla, (musí byť zmäknuté, treba si ho vybrať z chladničky nejaký čas pred tým, než začneme múčnik pripravovať)
3/4 šálky cukru
1/4 šálky rastlinného oleja
nastrúhanú kôru z jedného pomaranča
1 čajová lyžička vanilkovej esencie
2 vajíčka
1 šálky sladkého muškátového vína
2 šálky hroznových bobúľ (najlepšie bez zrniečok)
2 polievkové lyžice medu

POSTUP:
1. Rúru predhrejeme na 180 °C. Pripravíme si tortovú formu (s priemerom asi 20 cm) a vložíme do nej papier na pečenie a vymažeme ho maslom.
2. Do misky dáme múku, prášok do pečiva a soľ, zamiešame a odložíme.
3. V ďalšej miske pomocou elektrického mixéra zmiešame maslo s cukrom, olejom, pomarančovou kôrou a vanilkou. Pridáme vajíčka, jedno po druhom a mixujeme kým sa nám masa nespojí. Pridáme múku, ktorú sme si rozrobili so soľou a práškom do pečiva a potom pomocou mixéra spojíme a vymiešame jednu masu.
4. Potom s vareškou (NIE MIXÉROM) primiešame 1 šálku hroznových bobúľ.
5. Celú masu vylejeme do tortovej formy, ktorú sme si pripravili. Druhú šálku hroznových bobúľ rozložíme na vrch  koláča a zalejeme 2 lyžicami medu. Pečieme asi 70 minút, alebo kým sa nám na špajdlu nelepí cesto.
6. Pomaly necháme vychladnúť a podávame.
Reakcie:

0 komentárov:

Zverejnenie komentára