17. marca 2014

Dňa 22:08 by Unknown v ,    Žiadne komentáre
Svadba je v živote každej ženy a muža veľmi dôležitá. Kto by nechcel, aby jeho svadobný deň bol perfektný? Možno sa nájde pár výnimiek... ale svadba určite patrí medzi najdôležitejšie udalosti v živote každého z nás - predsa len, v ten deň sa zaväzujeme len jedinému človeku a po jeho boku ostaneme stáť už po celý život. No, poďme späť k tomu, aby ten deň bol perfektný - treba začať plánovať hneď od začiatku, a to nehovorím o sobáši, ale o pytačkách, respektíve je to tiež čas kedy pohostíme našich vzácnych hostí. Pytačky sú skutočne veľkou tradíciou na Slovensku a pre veľa rodičov a detí sú to veľmi emotívne okamihy. Síce my pytačky mať nebudeme, no chcela som priniesť pár inšpirácií ako pekne, jednoducho a lacno vyzdobiť Váš domček a privítať tak svojich svadobných hostí štýlovo a originálne.

DVERE
Svadobné tabuľky signalizujú svadbu nielen pre pozvaných, ale i pre okoloidúcich po ulici... Môžete nimi vyzdobiť vchodové dvere, či plot. Použiť môžete množstvo nápisov, napr. "Šťastne až naveky sa začína tu".
Dvere môžeme tiež vyzdobiť iniciálami mien mladomanželov...

Alebo zavesiť na dvere srdce, ktoré je symbolom lásky.


SCHODIŠTE
Ak máte k dispozícií schody, určite ich využite, použite kvety, organzy, hodvábne látky... Zvážte svoje možnosti.


GIRLANDY
Ďalšia úžasná dekorácia, ktorá má veľa možností, kde ju použiť. Môžeme vyrobiť viac malých girlánd a každú zavesiť na operadlo stoličky. Ďalej ňou môžeme dekorovať okná, stoly, zavesiť ich na steny...


(ako vyrobiť skladané kvety z papiera nájdete tu :)

STOLY, POLICE
Ak máte viac poličiek stolíkov v izbe, tak môžete všetko krásne zladiť a tak izba vytvorí jeden celok. 
Napr. ak máme viac podobných vysokých váz, môžeme ich naplniť vodou. Do vody vložíme kvietok a naň dáme plávajúcu sviečku, širšiu - tak, aby nám kvet nevyplával nad hladinu. Prípadne môžeme kvietok priviazať o malý nenápadný kamienok a vložiť ho do vody tak. Ak chcete v strede stola vytvoriť niečo originálnejšie, tak potom toto. Potrebujeme balón, škrob, a hrubšiu bavlnku. Balón nafúkneme (nie úplne, aby bol viac guľatý), bavlnku postupne namáčame do škrobu a omotávame okolo balóna, kým výsledok nie je taký ako chceme. Necháme dobre zasušiť a stvrdnúť. Potom balón prepichneme a vyrežeme dieru tak, aby nám guľa stále na stole, bez toho aby  sa kotúľala.(ale i nemusíme, ak chcete mať z toho guľu, tak balón opatrne odstráňte z vnútra po kúskoch). Potom môžeme na ňu naaranžovať kvety, živé, umelé alebo vytvorené z hodvábneho papiera. Potom pridáme svietničky, sviečky, kvety... a doaranžujeme stôl.

 (Lepidlom namažte vnútro pohára a zasypte trblietkami, po uschnutú prelakujte priesvitným lakom Táto metóda nie je vhodná, ak chcete naplniť pohár vodou, ak chcete naplniť pohár vodou, potom ho vyzdobte zvonka a nie zvnútra.)

Ďalší super lacný a originálny tip - potrebujeme sklenené fľaše, poháre na zaváraniny. Tie nastriekame bielou (alebo inou) farbou, necháme zaschnúť. Potom ich vyzdobíme dekoračnými lepiacimi páskami, alebo pásikmi papierov, ktoré tam jednoducho lepidlom prilepíme.   

A ešte jedna malá špecialitka, neviem, či je veľmi použiteľná, ale určite krásna a originálna.
Miska z ľadu a kvetov. Vytvoríme ju nasledovne. Potrebujeme 2 misky, jednu väčšiu druhú menšiu. Do väčšej misky nalejeme vodu a dáme do nej kvietky, lístky.. a následne na ňu položíme menšiu misku. Tú pomaly vtlačíme ale tak, aby nebola úplne na dne. Potom dáme na ňu nejaký ťažší premet, alebo jednoducho kamene  a vložíme do mrazničky ;)


Reakcie:

0 komentárov:

Zverejnenie komentára